• جستجو بر اساس
  ارتفاعات گردشگری امام زاده حیدر
  توضیحات :

   این ارتفاعات با جاذبه های طبیعی و بنای امام زاده بر فراز آن در فاصله 30 کیلومتری شرق شهر سلطان آباد و مشرف به روستای طالبی واقع گردیده است

  روستا و کوهسار دُرُفک
  توضیحات :

   این روستا که در فاصله 35 کیلومتری غرب شهر سلطان آباد واقع گردیده دارای دو قسمت علیا و سفلی بوده و در امتداد رشته کوه البرز قرار دارد. طبیعت زیبا وسرسبز و رشته کوه های متعدد، منطقه درفک را به مکانی برای صعود کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت تبدیل نموده است.

  پارک ها و بوستان های شهری
  توضیحات :
  پارک قدس: اين عرصه با مساحت تقریبی 35000 مترمربع با پوشش گیاهی و درختان سایه گستر در ابتداي جاده سلطان آباد به قوچان قرار دارد.
  پارک گردشگری: پارگ گردشگری شهر سلطان آباد در ابتدای ورودی شهر سلطان بر روی تپه های جنوبی شهر واقع شده است.
  پارک شهر: این مکان در مرکز شهر سلطان آباد واقع گردیده و دارای امکاناتی نظیر فروشگاه مواد غذایی است.
  روستای طالبی
  توضیحات :
  بیشه سیدآباد
  توضیحات :
  آبشار نورآباد
  توضیحات :

    آبشار زيباي نور اباد در فاصله 14 كيلومتري شهر سلطان آباد و در جنوب روستاي نورآباد قرار دارد وجود اين آبشار به همراه آسياب هاي آبي مجاور اين آبشار منطقه زيبايي را براي تفرج يك روز مسافران فراهم آورده است.

  روستای بابالنگر
  توضیحات :
  روستای داراب
  توضیحات :

    اين روستا در 56 کيلومتري شمال شهر سلطان آباد و بر دامنه ارتفاعات قرار دارد. ويژگي روستاهاي کوهپايه اي از جمله تراكم معماري، معابر پرپيچ و خم، فضاهاي معماري با کاربري هاي مورد نياز ساکنين و ارتباطات مستحکم اجتماعي بر اين مکان حاکم است. داراب به دليل قرار گرفتن در انتهاي دره يام و در کنار رودخانه نشيب مناظري زيبا، سرسبز و دلنشيني را پيش روي گردشگران قرار داده است.

  روستای نشیب
  توضیحات :

    اين روستا در فاصله 62 کيلومتري شمال شهر سلطان آباد واقع گرديده و به دليل استقرار در انتهاي دره يام و در کنار رودخانه نشيب، طبيعت سرسبز و فرح بخشي دارند. نشيب به خراسان شمالي نزديک بوده و تابستان ها با وجود درختان سايه گستر و پوشش گياهي متنوع، داراي آب و هوايي خنک و دل انگيز است. نشيب شامل دو منطقه قلعه بالا و قلعه پايين است که ساکنين آن کشاورز، دامدار و باغدار مي باشند.

  دره یام
  توضیحات :

    دره يام در شمال شهرستان خوشاب و از 40 کيلومتري شهر سلطان آباد شروع شده و تا 70 کيلومتري شمال شهر ادامه دارد. اين دره به سبب جاري بودن رودخانه دائمي نشيب در آن از نقاط سرسبز شهرستان خوشاب بوده و در فصل تابستان پذيراي مسافران زيادي است. در اين دره درختان مثمر و غيرمثمر زيادي وجود دارد. از مهمترين درختان اين دره مي توان به درختان گردو، آلو، زردآلو و باغ هاي انگور اشاره کرد.

  چنار کهنسال روستای نوده
  توضیحات :

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق