• اماکن زیارتی

  جستجو بر اساس در گروه
   
  آرامگاه شیخ محمد قره قائی
  توضیحات :

    آرامگاه شیخ محمد قره قائی در روستای نشیب واقع شده است.

  امامزاده عبدالرحمن روستای کاهان
  توضیحات :

    این امامزاده در سال های اخیر مورد بازسازی و زیباسازی قرار گرفته و با توجه به موقعیت آن که در دره سرسبز یام قرار دارد مکان مناسبی جهت گردشگری است.

   

  بقعه امامزاده حیدر (ع)
  توضیحات :

   اين بقعه مطهر در ارتفاعات شمال روستاي طالبي قرار دارد در سال هاي اخير اقداماتي براي مرمت و احياي بنا صورت گرفته است. روستاي طالبي در فاصله 25 كيلومتري شهر سلطان آباد قرار دارد. اين آرامگاه در ارتفاعات و در منطقه اي خوش آب و هوا هر ساله پذيراي مهمانان زيادي است كه از دور و نزديك به زيارت اين امامزاده مي آيند.

  بقعه امامزاده جعفر (ع)
  توضیحات :

    اين بنا از ابنيه ارزشمند دوره صفويه بوده كه مرحوم قرهخاني بهار آن را توصيف كرده است كه خلاصه اي از آن را مي آوريم بنايي است 8ضلعي كه در جبهه شمالي و جنوبي آن را الحاقات خشتي در برگرفته است بناي اصلي و اطاق مقبره برروي يك سكوي آجري بنا شده كه ايوان اصلي بنا بدانجا باز ميشود اين سكو 60/16متر طول دارد و 50/2متر عرض دارد در دوره قاجاريه داخل بنا راكلا سفيد كاري كرده و حاشيه ابتداي شروع گنبد را با آيه «واِن يكاد» كه زمينه لاجوردي رنگ نوشته شده مزين كرده اند در داخل بنا قطعه سنگي موجود است كه جاي پاي كودكي را با ظرافت خاصي در آن حكاكي كرده اند اين سنگ سياه رنگ امروز بر ديوار جانب غربي بناالصاق شده و گويا در اصل از محلي ديگر به اينجا آورد شده است و جاي پاي مزبور متعلق به امامزاده مدفون در اين بقعه است. این بنا در سال های اخیر تجدید بنا شده است و در روستای چاهک غرب شهر سلطان آباد واقع شده است.

  امامزاده جعفر ابن موسی (ع)
  توضیحات :

    آرامگاه این امام زاده در فاصله 35کیلومتری غرب سلطان آباد و در روستای درفک و در مسیر مسافران و گردشگران شهرهای جوین و جغتای قرار دارد. این بنا مربوط به دوره صفويه بوده كه در دوره قاجاريه هم مرمت شده ليكن به علت فرسودگي بنا توسط اهالي تجديد بنا شده است.

  امامزاده ابراهیم ابن ابوالفضل نوده انقلاب
  توضیحات :

   اين بنا از جمله ابنيه تاريخي دوره صفويه بوده كه به دليل عدم آگاهي مسئولين وقت از ارزش تاريخي بنا با تمام تزئينات آينه كاري، كاشيكاري و به جهت استحكام بخشي بناي آن تخريب و با مصالح آجرگري، سنگ و سيمان تجديد بنا مي شود اين بنا در مركز روستاي نوده انقلاب هر روزه پذيراي خيل مشتاقان و زائران اهل بيت عليهم السلام است كه با طي مسافت از راه دور و نزديك به جهت تبرك به اين بارگاه ملكوتي مشرف مي شوند. اين بنا داراي امكانات جنبي مانند زائرسرا و سرويس‌هاي بهداشتي و فضاي سبز خوبي است. آرامگاه ابراهيم بن ابوالفضل در 45كيلومتري غرب سلطان آباد و در روستاي نوده انقلاب در مسیر جاده سلطان آباد به جوین قرار دارد.

   


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق